THY Genel Müdürü Temel Kotil Adım Grubuna Konferans Verdi
Basından haberler 3

Tarih:14-10-2015 10:26 / Okunma: 1874


Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan vekili Doç. Dr. Temel KOTİL Adım Dostluk Grubuna Türk Hava Yollarının başarısını anlattı.

Dostluk ve arkadaşlık maksatlı güzide insanların oluşturduğu Adım Grubunun 01.Eylül 2015 günü Üsküdar Validebağ Kasrı Öğretmen Evinde yapılan yemekli toplantısında, Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yollarının nasıl büyüdüğü ve geliştiği konusunda konferans verdi.

Toplantıya çok sayıda seçkin davetlinin yanında Devlet E.Bakanlarından Hasan Aksay, Kültür E.Bakanlarından İsmail Kahraman; Milli Eğitim E. Bakanlarından Vehbi Dinçerler, Azmü Sebat A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Cansu, Vatan Bilgisayar Yönetim Kurulu Bşk Nuri Vatan, Çetinkaya AVM. leri Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Çetinkaya, Merkez Valisi (İstanbul E Valisi) Hüseyin Avni Mutlu, Merkez Valisi Murat Yıldırım,Yalova Üniversitesi Rektörü Niyazi Eruslu, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Nevzat Tarhan gibi seçkin davetlilerin yanında öğretim üyelerinden, e. Milletvekillerinden ve bürokratlardan oluşan çok sayıda davetli katıldı.

Toplantı Hz. Ali Camii Müezzini Mevlithan Bekir Köse hocanın okuduğu Kura’n-ı Kerim tilaveti ve ardından Başkan İbrahim EKŞİ’nin selamlama konuşmasıyla başladı.

Sayın Kotil konuşmasında Türk Hava Yollarının 10 yıl içinde nereden nereye geldiğinden bahsetti, THY’nin Bugün dünyanın sayılı şirketleri arasına girdiğini belirtti.. İleriye yönelik hedeflerinden bahsetti. Amaçlarının müşteriyi memnun etmek olduğunu, patronun müşteri olduğu anlayışıyla hizmet ettiklerini ifade etti. Türk Hava Yollarının büyümesinin, ekonomimize de büyük katkı sağladığından bahsetti. Dünyanın birçok yerine sefer yaptıklarını, Türkiye’de havaalanı sayısının hükümetimizin gayretleriyleson 10 yılda iki kat arttığını, Avrupa ülkelerinin hiç birinde son on yıl içinde yeni havaalanı açılmadığını, şu anda 55 Havaalanına her gün seferler yapıldığından bahsetti. Konuşma ilgiyle izlendi. Konuşmanın sonunda davetlilerin katkıları dinlendi. Soruları cevaplandırıldı. Konuşan davetlilerin birçoğu Türk Hava Yollarının hizmetlerinden memnun kaldıklarını bu başarıda sayın Kotil’in çok büyük katkısının olduğundan bahisle takdirlerini ve başarı dileklerini ifade ettiler.

Soruların cevaplandırılmasından sonra Adım Grubu Başkanı İbrahim Ekşi, katılanlara teşekkür konuşması yaptı. Ve Sayın Kotil’e Teşekkür Plaketi verdi.

Toplantı Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kur’anı Kerim Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihat Temel hocanın okuduğu Kur’anı Kerim tilavetiyle sonlandırıldı.

 Twitter
Facebook
Ziyaretçi Sayısı
Aktif Ziyaretci 1
Dun Ziyaret Eden(Tekil) 62
Bugun Ziyaret Eden(Tekil) 23
Toplam Ziyaretci 93982
IP 18.234.255.5